ניתוחים רפואיםניתוח מחיצה וקונכיות

מידע על הניתוח

קונכיות האף הינן בליטות של רקמת האף הפנימית אשר מסייעת בהאטתו ובהכוונתו של זרימת האוויר על גבי הרירית. במקרים מסוימים הקונכיות מוגדלות או באופן מולד או כתוצאה מגירוי יתר שלהן לדוגמא כמו שקורה כתוצאה מאלרגיה. קונכיות מוגדלות עלולות לגרום להפרעה בנשימה. סטיית מחיצה עלולה להיגרם כתוצאה מחבלה או טראומה של האף או באופן מולד כמו הקונכיות.

סיבה שכיחה נוספת המובילה להפרעות בנשימה היא מחיצת אף עקומה, מחיצת האף ממוקמת בין הנחיר השמאלי לימני, הבעיה בנשימה מתעוררת כאשר המחיצה אינה ממוקמת במרכז האף וכתוצאה מכך אין מעבר נורמאלי של אויר. מחיצת האף בנויה בחלקיה הקדמיים מסחוס, ובחלקה האחורי מעצמות דקות, כל חלל האף והמחיצה מכוסים בשכבה דקה הנקראת רירית האף. כאשר קיימת בעיה במחיצת האף היא עלולה לגרום חוץ מאשר לקשיי נשימה גם לנחירות ודום נשימה בזמן השינה.

 יש לציין כי ישנם מקרים שבהם למרות שקיימת בעיה מבנית באף היא אינה הגורם להפרעת הנשימה.
ניתוח של מחיצת האף יתבצע לאחר שרופא א.א.ג שלל את שאר אפשרויות הטיפול.

ניתוח זה מתבצע לרוב בשילוב עם ניתוח קונכיות לפי מידת הצורך כמובן.
הניתוח אשר יבוצע יגרום להקלה בסימפטומים של הפרעות הנשימה ומכאן שגם הערנות תהיה בעלת שיפור כתוצאה משינה טובה יותר, כמו כן שיפור בתפקוד הכללי היומיומי של המטופל.
הניתוחים מתבצע בהרדמה מלאה, מטופלים מעל גיל 45 יופנו לבדיקה לפני הניתוח אצל הרופא המרדים, בהצגת א.ק.ג ובדיקות דם אשר יש לבצע לפני הניתוח, מטופלים אשר ברקע מחלות או בעיות רפואיות כלשהן עליהם לדווח על כך בביקור והרופא יפנה אותם לבדיקה מרדים ו/או לבדיקות משלימות במידת הצורך.
לניתוח יהיה על המטופל להגיע כשהוא בצום של 8 שעות ממזון, ו-6 שעות ממים.
אורכו של הניתוח בין 40-60 דקות. לניתוח יש להגיע בליווי אדם אחד לפחות.
מטופלים אשר סובלים מבעיות נשימה ושוקלים לבצע ניתוח פלסטי של האף, מומלץ לבצעם יחד באותו הניתוח, על מנת לחסוך הרדמה נוספת ותקופת החלמה.
 

לאחר הניתוח:

בסיום הניתוח מכניסים לנחיריים מה שמכונה טמפונים של האף, וזאת על מנת לספוג את הדם לאחר הניתוח, את הוצאת הטמפונים מבצע הרופא המנתח, בין 24-48 שעות אחרי הניתוח.
לאחר הוצאת הטמפונים מהאף יקבל המטופל הסבר על המשך הטיפול ויוסבר לו על ביצוע שטיפות של האף.
החלמה לאחר ניתוח מחיצה וקונכיות או רק מחיצה הוא משהו כמו 10-14 ימים לאחר הניתוח. 

טיפוליםאסתטיים

מילוי קמטים, עיצוב ועיבוי שפתיים
ללא ניתוח וללא כאב.

קרא עוד...
ניתוחיאף

חולמת על אף טבעי ואסתטי
.עשי זאת עם מומחה!

קרא עוד...
פגישתייעוץ

לתאום פגישה עם מומחה

קרא עוד...
אפיק פרסום בניית אתרים